5. miejsce piłkarek ręcznych w Katarze

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 10:30
Plażowe piłkarki ręczne pokonały Argentynę w meczu o 5. miejsce I Igrzysk Sportów Plażowych.
  • Sylwia Bartkowiak przed meczem z Argentyną
  • Iwona Niedźwiedź po 5. miejscu piłkarek ręcznych w Igrzyskach Sportów Plażowych
Piłka ręczna plażowa - reprezentantki Polski
Piłka ręczna plażowa - reprezentantki Polski Foto: Facebook Iwony Niedźwiedź / Anniko Kovacs

Polskie piłkarki ręczne pokonały w meczu o 5. miejsce I Igrzysk Sportów Plażowych zespół Argentyny 2:0. Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się zwycięstwem Polek 15:14, w drugim dominowały już Polki zwyciężając 20:10.

Wczoraj - w meczu o prawo gry o piąte miejsce - nasze piłkarki po dramatycznym spotkaniu pokonały Hiszpanię 2:1. Pierwszego seta Polki wygrały 18:17, drugiego przegrały 14:15 i o końcowym rezultacie decydowały karne - czyli tzw. shot outy. W nich 9:8 zwyciężyły Polki.

Posłuchajcie co po tym spotkaniu powiedziała kapitan naszej drużyny - Sylwia Bartkowiak, która obroniła decydujący rzut w tym spotkaniu.

***

Magdalena Solich-Talanda i Mateusz Malina ustanowili rekordy świata we freedivingu podczas zawodów w Wiedniu.

Pierwsze Światowe Igrzyska Sportów Plażowych - siatkarze zagrają z Katarem o finał.

W finale ME w Glasgow nasz zespół pokonał 48:27 Holandię.