Paulina Guba i Michał Rozmys mistrzami igrzysk wojskowych w Wuhan

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 17:00
Polscy lekkoatleci zdobyli w środę dwa tytuły mistrzów Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan.
Paulina Guba
Paulina GubaFoto: facebook Pauliny Guby / Artur Mulak

Kolejny dzień Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan i kolejne medale polskich sportowców-żołnierzy. W środę świetnie spisali się lekkoatleci, którzy zdobyli dwa złote medale. Paulina Guba była najlepsza w pchnięciu kula z wynikiem 18 metrów i 22 centymetry, a Michał Rozmys zwyciężył w biegu na 800 metrów z wynikiem 1:49,00.
Na podium stawali dziś także pływacy (Alicja Tchórz - brąz na 50 m stylem grzbietowym i Radosław Kawęcki - srebro na 200 grzbietowym), zapaśniczka Agnieszka Wieszczek-Kordus (srebro w kategorii do 68 kg) oraz biegacze na orientację (w sztafetach i drużynowo).

W sumie Polacy zdobyli już w Wuhan 44 medale - 6 złotych, 11 srebrnych i 27 brązowych.

7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe potrwają do niedzieli.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Maćka Filipowicza.

***

Poranny przegląd sportowy - 22 października 2019.

Polscy sportowcy-żołnierze zdobyli już 35 medale 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.

Justyna Świety-Ersetic po brązie na 400 metrów czeka na starty w sztafetach.