Szachistki i szachiści poza "dziesiątką" w DME

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 18:00
Reprezentantki i reprezentanci Polski nie zaliczą do udanych Drużynowych Mistrzostw Europy w szachach, które zakończyły się w gruzińskim Batumi. Obie nasze drużyny zajęły miejsca poza pierwszą dziesiątką.
Monika Soćko
Monika SoćkoFoto: facebook Moniki Soćko

Ostatniego dnia mistrzostw Polki pokonały 4:0 trzeci zespół Gruzji, a Polacy przegrali z Rosjanami 1,5:2,5. W połączeniu z wcześniejszymi wynikami, a obie nasze drużyny grały w zawodach w kratkę, dało to miejsca poza najlepszą "dziesiątką".

Posłuchajcie wypowiedzi Moniki Soćko - prosto z Batumi.

Zawody w obu kategoriach wygrały drużyny Rosyjskie. Podium wśród mężczyzn uzupełnili Ukraińcy i Anglicy, natomiast wśród kobiet - Gruzinki i szachistki z Azerbejdżanu.

***

Robert Grzędowski

Mongolia, Brazylia, Turcja i Hiszpania rywalami naszych koszykarzy w marcowym turnieju kwalifikacyjnym w Indiach.

Z Joanną Jędrzejczyk rozmawiał Robert Grzędowski.

Sobota była dniem podwójnych emocji dla kibiców rugby. Przed południem odbył się finał Pucharu Świata, a po południu - mecz reprezentacji Polski.