Natalia Maliszewska tuż za podium w Nagoi

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 09:30
Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Nagoi.
Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Foto: materiały prasowe/PZŁS

Już po raz czwarty w obecnym sezonie Polka awansowała do finału zawodów Pucharu Świata na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Trzeci raz zajęła miejsce tuż za podium. W finale w Nagoi dobrze wystartowała i była na drugiej pozycji, ale później popełniła błąd, który kosztował ją spadkiem poza pozycję medalową.

Wygrała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kanadyjka Kim Boutin. To dla niej trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie. Drugie miejsce zajęła Włoszka Ariaana Fontana, a trzecie - Koreanka Ji Yoo Kim.

Natalia Maliszewska po zawodach w Japonii awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 m. Przypomnijmy, że Polka broni wywalczonego przed rokiem zwycięstwa w generalce. Jest także mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata na tym dystansie.

***

Robert Grzędowski

Wojowniczy górnik z Rudy Śląskiej kontra olimpijczyk z Pekinu - zapowiada się ciekawie.

Dwa złote, trzy srebrne i osiem brązowych medali - to dorobek reprezentantów Polski w kickbokserskich mistrzostwach świata, które odbyły się w Turcji.

W Bukareszcie odbyło się dziś losowanie grup piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Polska trafiła do grupy E z Hiszpanią, Szwecją i drużyną z barażowej ścieżki B.