Sukcesy w Pucharze Świata w kolarstwie torowym w Brisbane

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 13 grudnia 2019.
Kolarstwo torowe - zdjęcie ilustracyjne
Kolarstwo torowe - zdjęcie ilustracyjne Foto: foter.com/Flowizm

Marlena Karwacka i Urszula Łoś wygrały sprint drużynowy podczas zawodów Pucharu Świata w Brisbane. Polki w finale minimalnie pokonały Rosjanki Jekaterinę Rogową i Anastazją Wojnową. Równie dobrze w tej samej konkurencji spisali się panowie. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki.
W finale byli słabsi od Japończyków, do których stracili prawie dwie i pół sekundy.
Zawody w Brisbane to przedostatnia runda PŚ. Ostatnia odbędzie się w kanadyjskim Milton w styczniu.

Kłopoty z karbinem miała Monika Hojnisz-Staręga, która ostatecznie nie ukończyła sprintu na 7,5 km podczas Pucharu Świata w biathlonie w austriackim Hochfilzen. Zwyciężyła broniąca Kryształowej Kuli Włoszka Dorothea Wierer. 14. była Kinga Zbylut, a 16. miejsce zajęła Kamila Żuk.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.