Moskiewski koncert gry Carlsena

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 08:01
Norweg Magnus Carlsen zdobył dwa tytuły mistrza świata  w szachach szybkich i błyskawicznych.
Magnus Carlsen
Magnus Carlsen Foto: Wikipedia

W Moskwie zakończyły się mistrzostwa świata w szachach szybkich czyli tzw. rapidzie oraz błyskawicznych, czyli w blitzu.  W zawodach rozgrywanych w loży VIP stadionu Łużniki wzięło udział 206 szachistów i 122 szachistki.
Wśród nich najlepiej spisał się Norweg Magnus Carlsen, który zdobył dwa złote medale.
O jego sukcesach z Moskwy opowiada Monika Soćko - 26. w blitzu i 34. w rapidzie.

Posłuchajcie pliku zamieszczonego obok.

Dla Magnusa Carlsena to 12. mistrzowski tytuł w szachach - 5-krotnie zdobywał złoto w szachach błyskawicznych, 3-krotnie w szybkich oraz 4 razy wygrywał walkę o mistrzostwo świata w szachach klasycznych.

Miejsca w czołowej dziesiątce zarówno w szachach szybkich, jak i błyskawicznych potwierdziły przynależność Jana-Krzysztofa Dudy do światowej czołówki.

Więcej informacji sportowych - w tym o wtorkowych kwalifikacjach do konkursu w Garmisch-Partenkirchen - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W Moskwie rozpoczęły się mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych.

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie otwierajacym Turniej Czterech Skoczni.

Popołudniowy przegląd sportowy - 30 grudnia 2019.