Dwie polskie biathlonistki w "10" Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 16:45
Dobry występ Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk w Oberhofie.
Monika Hojnisz
Monika HojniszFoto: x-news

Bardzo dobrze rozpoczęły pucharowe starty w roku 2020 polskie biathlonistki. Monika Hojnisz-Staręga zajęła ósme, a Kamila Żuk była dziewiąta w sprincie na 7,5 km w ramach Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Wygrała Norweżka Marte Olsbu Roeiseland.
Hojnisz-Staręga miała jeden niecelny strzał i straciła do zwyciężczyni minutę i 15 sekund. Żuk musiała pokonać dwie karne rundy i była o półtorej minuty wolniejsza od bezbłędnej na strzelnicy Norweżki.

Aron Domżała wygrał 5. etap trwającącego w Arabii Saudyjksie Rajdu Dakar. Polak miał drugi czas wśród kierowców lekkich pojazdów samochodów, ale najszybszy na 5. etapie Francuz  Cyril Despres nie jest klasyfikowany, gdyż nie ukończył jednego z wcześniejszych etapów.
Szóste miejsce wśród kierowców quadów zajął Rafał Sonik, a siódmy był Kamil Wiśniewski
W rywalizacji kierowców samochodów Jakub Przygoński zajął dziewiątą pozycję.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Polskie siatkarki we wtorek pokonały Bułgarię w pierwszym meczu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn.

Jedna wygrana i dwie porażki polskich tenisistów w drużynowym turnieju ATP Cup w Australii.

W ostatnim meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1B do lat 18-tu Polki wygrały 5:1 z Wielką Brytanią.