Polki nie pojadą na igrzyska do Tokio

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 23:30
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z reprezentacją Turcji 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15) w półfinale olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego.
Siatkówka - zdjecie ilustracyjne
Siatkówka - zdjecie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w niderlandzkim Apeldoorn Polki wygrały wszystkie mecze grupowe i w półfinale mierzyły się z reprezentacją Turcji. Stawka meczu była ogromna, bo marzenia o awansie na igrzyska w Tokio miała zachować tylko zwycięska drużyna. Niestety, po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu "biało-czerwone" przegrały 2:3.

Zaczęło się od wysoko wygranej pierwszej partii, ale w drugiej to Turczynki okazały się znacznie lepsze. Polki znów wyszły na prowadzenie po dobrej grze w trzecim secie. Czwarta partia była najbardziej emocjonująca, bo po efektownej pogoni Polki doprowadziły do gry na przewagi. Nie potrafiły jednak skończyć żadnej z pięciu piłek meczowych i przegrały 31:33.

Decydujący piąty set rozpoczął się od wyrównanej gry, ale po zmianie stron to Turczynki spisywały się lepiej. Od stanu 7:8 szybko wyszły na prowadzenie 12:9 i nie oddały go już do końca meczu. 15:11 dla Turcji i to ta reprezentacja zagra w niedzielę z Niemkami o awans na igrzyska w Tokio.

***

Robert Grzędowski

Polska drużyna w składzie Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik zajęła trzecie miejsce w sprincie drużynowym podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim.

Po trzech zwycięstwach w grupie polskie siatkarki zagrają w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich z Turcją.

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo.