70. podium w karierze Kamila Stocha

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 18:00
Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Stoch pokazał się w sobotę ze znakomitej strony. Prowadził po pierwszej serii zawodów i skoku na odległość 139.5 metra. Ta pierwsza część konkursu udała się też Dawidowi Kubackiemu i Jakubowi Wolnemu, którzy zajmowali kolejno dziewiąte i dziesiąte miejsce na półmetku rywalizacji.

W drugiej części Kubacki i Wolny spadli nieco w klasyfikacji. Dawid zajął miejsce 15., a Kuba - 23.

W końcówce konkursu zawodnicy zafundowali jednak kibicom wielkie emocje. Efektowne próby Norwega Mariusa Lindvika i Niemca Stephana Leyhe sprawiły, że odległość wymagana do wygrania konkursu była przed ostatnim skokiem Stocha bardzo duża. Polski mistrz poleciał ładnie i daleko, ale wylądował o kilka metrów za blisko i ostatecznie ukończył rywalizację na trzeciej pozycji.

Kamil Stoch stanął na pucharowym podium po raz 70. w karierze. Po raz pierwszy konkurs wygrał Stephan Leyhe.

***

Robert Grzędowski

Lider światowych list - Konrad Bukowiecki powalczy o zwycięstwo w halowym mityngu lekkoatletycznym Copernicus Cup.

Napastnik z Gwinei przedłużył kontrakt ze stołecznym klubem do czerwca 2021 roku.

Po dwóch weekendach w Ameryce Północnej mistrzostwa świata Red Bull Ice Cross wracają do Europy. W sobotę zawody odbędą się w fińskim Rautalampi.