Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 22:30
Trzy medale polskich judoczek w pierwszym dniu Pucharu Świata w stolicy.
Karolina Pieńkowska (druga z lewej)
Karolina Pieńkowska (druga z lewej)Foto: Darek Matyja

Trzy medale zdobyły polskie judoczki podczas zawodów Pucharu Świata w Warszawie. Do dwudniowych zawodów w sumie zgłosiło się ponad 400 zawodników i zawodniczek z 40 krajów. Najlepiej z naszych spisała się Karolina Pieńkowska, która zwyciężyła w kategorii do 52 kg. Jej finałowa walka z Białorusinka Ksenią Daniłowicz trwała zaledwie 23 sekundy....

Posłuchajcie rozmowy z Karoliną, która wciąż liczy, że uda jej się wywalczyć olimpijską kwalifikację.

W sobotę na najniższym stopniu podium stawały też Aleksandra Kaleta w kategorii do 52 kg oraz Anna Dąbrowska - do 57 kg. Gorzej zaprezentowali się polscy judocy, żadnemu z nich nie udało się wywalczyć medalu. Jutro kolejny dzień zawodów.

***

Adam Chrapek i Iwona Kohut zdobyli "Kryształowe Kule" w Akademickim Pucharze Polski w narciarstwie alpejskim.

Trzecie miejsce Darii Pikulik w omnium podczas MŚ w Berlinie.

Reprezentacja Polski w rugby przegrała na wyjeździe z Holandią w swoim trzecim meczu sezonu Rugby Europe Trophy.