Marcin Bachanek ze złotem AMŚ w łyżwiarstwie szybkim

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 17:01
GKS Tychy i Polonia Bytom mistrzami kraju po przedwcześnie zakończonym sezonie hokeja.
Marcin Bachanek
Marcin Bachanek Foto: Paweł Skraba

Tego nie spodziewali się nawet najwięksi znawcy hokeja w Polsce. Żeby na etapie półfinałów poznać mistrza Polski?  A jednak. Czego nie zrobili hokeiści i hokeistki załatwił za nich koronawirus... Rozgrywki nie dość, że przerwano, to jeszcze postanowiono je zakończyć. I w ten sposób złote medale mistrzostw kraju zawisną na szyjach hokeistów GKS-u Tychy i hokeistek Polonii Bytom.

W kraju wszystkie imprezy sportowe są albo odwoływane lub przekładane, lub też rozgrywane bez udziału publiczności. Za to za granicą nasi sportowcy radzą sobie nie najgorzej. W Amsterdamie na otwartym torze łyżwiarskim trwają Akademickie Mistrzostwa Świata. W tych nietypowych i trudnych warunkach świetnie poradził sonie dziś Marcin Bachanek, który zdobył złoto w wyścigu na 1500 metrów.
To trzeci medal naszych panczenistów. Wczoraj w wyścigu na 500 metrów srebro wywalczyła Kaja Ziomek, a brąz Andżelika Wójcik

W austriackim Hochfilzen Joanna Jakieła zdobyła brązowy medal  mistrzostw Europy juniorów w biathlonowym biegu indywidualnym na 12,5 kilometra.
Polka trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy i przegrała jedynie z zawodniczkami, które strzelały bezbłędnie.

Bardzo dobrze spisali się też nasi koszykarze 3x3, którzy wygrali da mecze grupowe w turnieju w Petersburgu. Najpierw pokonali 16:15 Rosjan z zespołu Red Faces, a potem ograli 21:12  Łotyszy z Ventspils Ghetto. Forma naszych koszykarzy rośnie i to cieszy, niezależnie. Przed nimi jeszcze walka o igrzyska olimpijskie, ale na razie nie wiadomo kiedy i gdzie, gdyż turniej w Indiach został odwołany z powodu koronawirusa.

Posłuchajcie dźwiękowej wersji Przeglądu.