Aneta Rygielska wygrała pierwszą walkę w drodze do Tokio

Jakub Słomiński i Maciej Jóźwik odpadli w 1/16 kwalifikacji olimpijskich w Londynie.
  • W Londynie trwają kwalifikacje olimpijskie w boksie
  • Aneta Rygielska po pierwszej wygranej walce w Londynie
Aneta Rygielska w niebieskim stroju
Aneta Rygielska w niebieskim strojuFoto: screen olympic channel

W Londynie - mimo ogólnoświatowych obaw związanych z koronawirusem - rozpoczął się bokserski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwszego dnia kwalifikacji wystąpiło troje Polaków.
Swoją walkę wygrała tylko Aneta Rygielska, która w 1/16 finału w kategorii do 60 kg pokonała Rumunkę Cristinę-Paulę Cosme.
Swoje pierwsze walki przegrali  Jakub Słomiński (kategoria do 52 kg) oraz Maciej Jóźwik walczący w wadze do 57 kg.

Monika Hojnisz-Staręga zajęła piąte miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km w zawodach Pucharu Świata w Kontiolahti w Finlandii i zakończyła sezon na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Więcej informacji w dżwiekowej wersji Sportowego podsumowania dnia przgotowanego przez Norberta Michalaka.