Kacper Piorun - turniejów szachowych nie brakuje

Podczas pandemii koronawierusa znacznie zwiększyła się liczba osób na platformach internetowych umożliwiających grę w szachy.
  • Kacper Piorun o fenomenie szachów w podczas pandemii
Kacper Piorun
Kacper PiorunFoto: Darek Matyja

Większość sportowców nie ma gdzie startować, gdyż zawody zostały odwołane lub przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Inaczej jest  z szachistami, którzy na brak turniejów nie narzekają. Co prawda nie mogą spotkać się przy szachownicy, ale rywalizują internetowo. Takie turnieje były organizowane d lat a teraz jeszcze zyskały na popularności.
Arcymistrz Kacper Piorun, który w sobotę w internetowych mistrzostwach Polski zajął trzecie miejsce (wygrał Maciej Klekowski) opowiedział Czwórce o fenomenie szachów w dobie koronawirusa - posłuchajcie.

***

2000 uczestników walczyło w pierwszym turnieju z cyklu internetowego Pucharu Polski w szachach.

12-godzinny charytatywny stream szachowy, którego celem jest zebranie środków na sprzęt dla służby zdrowia walczącej z epidemią koronawirusa.

Szachiści pomagają w walce z pandemią koronawirusa.