Carlsen wygrywa turniej szachów on-line, tyczkarze dają popis w ogródkach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 4 maja 2020.
Audio
Magnus Carlsen
Magnus Carlsen Foto: Wikipedia

Norweg Magnus Carlsen znów wygrywa. Tym razem okazał się najlepszy w internetowym turniej szachowy, w którym uczestniczyło aż sześciu arcymistrzów z czołowej dziesiątki rankingu.
29-letni Magnus Carlsen potwierdził że jest niesamowitym szachistą. Norweg zorganizował internetowy turniej dla ośmiu szachistów z czołówki światowej i wygrał rywalizację pokonując w finale 2,5:1,5 Amerykanina Hikaru Nakamurę. Pierwsze miejsce dało mu nie tylko satysfakcję z wygraj ale i całkiem przyzwoitą nagrodę - 70 tys. dolarów, Nakamura musiał się zadowolić kwotą wysokości 45 tysięcy dolarów.
Finał był drugim meczem Carlsen z Nakamurą w tym turnieju. W fazie grupowej 3:2 po dogrywce wygrał także norweski arcymistrz.

Szachiści grali internetowo, a tyczkarze rywalizowali "ogródkowo". Szwed Armand Duplantis, Francuz Renaud Lavillenie oraz Amerykanin Sam Kendricks zmierzyli się w wyjątkowych tyczkarskich zawodach. Ultimate Garden Clash to rywalizacja, w której zawodnicy skakali we własnych ogródkach i nie starali się pokonać poprzeczki zawieszonej jak najwyżej.
W tych zawodach uczestnicy dostali 30 minut na wykonanie jak największej liczby udanych prób na wysokości 5 metrów. Sam Kendricks dokonał tego 26 razy, a Armand Duplantis i Renaud Lavillenie po 36 razy i ten ogródkowy konkurs zakończył się remisem,

Więcej o sporcie w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT
Czytaj także

Wielki rekord Hafthora Björnssona

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 2 maja 2020.
rozwiń zwiń
Czytaj także

To nie była łatwa decyzja Adama Cieślara

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 10:00
Reprezentant Polski w kombinacji norweskiej Adam Cieślar zakończył karierę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piłkarze z ekstraklasy wracają do treningów

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 3 maja 2020.
rozwiń zwiń