Chwalińska przegrała z Szoszyną w ćwierćfinale MP

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 17 lipca 2020.
Maja Chwalińska
Maja Chwalińska Foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Narodowe mistrzostwa Polski w tenisie wkroczyły w decydującą fazę. Dziś w Bytomiu zaplanowano bowiem mecze ćwierćfinałowe singlistów i singlistek. No i możemy mówić o niespodziance może nie takiej jak wczorajsze zwycięstwo Maksa Kaśnikowskiego nad Hubertem Hurkaczem - ale także. Anastazja Szoszyna pokonała bowiem po trzysetowym meczu wyżej klasyfikowana Maję Chwalińską 6:2, 1:6, 6:3.
Do półfinału awansowała dziś także rozstawiona z jedynką Katarzyna Kawa, która wygrała w dwóch setach 6:4 7:5 z Weronika Falkowską, Katarzyna Piter, która wygrała 3:6, 6:4, 7:5 z Joanna Zawadzką oraz Magdalena Fręch, która pokonała Annę Hertel 6:3, 6:0.
W sobotnich półfinałach Kawa zagra z Piter, a Fręch z Szoszyną.

Wśród mężczyzn Kamil Majchrzak pokonał Eociecha Marka 6:1, 6:3, Daniel Michalski wygrał 6:2, 6:1 z Janem Zielińskim, Kacper Żuk nie miał kłopotów z Maciejem Rajskim pokonując go 6:2, 6:2, a mecz Maksa Kaśnikowskiego z Piotrem Gryńkowskim został przerwany z powodu deszczu.
W półfinałach mężczyzn w sobotę zmierzą się Daniel Michalski z rozstawionym z dwójką Kamilem Majchrzakiem oraz Kacper Żuk z pogromcą Huberta Hurkacza - Maksem Kaśnikowskim lub z Piotrem Gryńkowskim.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu - tam m.in. wypowiedź nastii Szoszyny oraz zapowiedź meczu piłkarzy Stali Mielec, którzy już dziś mogą zapewnić sobie awans do ekstraklasy.