Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 21:00
Arsenal Londyn wygrał z Chelsea Londyn w finale piłkarskiego Pucharu Anglii.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Arsenal Londyn zdobył Puchar Anglii po raz czternasty. W sobotnim finale "Kanonierzy" pokonali Chelsea Londyn 2:1. Dzięki temu zagrają w piłkarskiej Lidze Europy.

Finał krajowego pucharu w Anglii odbył się po raz pierwszy w historii bez udziału publiczności. Bohaterem Arsenalu został Pierre-Emerick Aubameyang, zdobywca dwóh bramek. Pierwszą strzelił z karnego, a drugą po pięknej indywidualnej akcji w polu karnym rywali. Wcześniej 1:0 prowadziła Chelsea po golu Christiana Pulisicia.

Arsenal dzięki 14. triumfowi umocnił się na czele klasyfikacji najbardziej utytułowanych klubów Pucharu Anglii, którego historia sięga 1872 roku.

***

Enea PTPS Piła i Pałac Bydgoszcz awansowały do finału "Letniej Ligi" z turnieju w Warszawie.

Piłkarskie awanse - radość w Poznaniu i Rzeszowie.

Kibice koszykówki świętują w Warszawie wznowienie rozgrywek ligi NBA. Grają i oglądają mecze podczas "Maratonu NBA na boisku i na ekranie".