Zwycięstwo Hamiltona... na trzech kołach

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 2 sierpnia 2020.
Lewis Hamilton
Lewis HamiltonFoto: Printscreen z Twitter

Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Reprezentant gospodarzy prowadził od startu do mety, ale mógł stracić zwycięstwo na ostatnim okrążeniu. Pękła wtedy lewa przednia opona w jecgo bolidzie, ale udało mu się dojechać do mety tuż przed gonącym Maxem Verstappenem (Red Bull). Trzecie miejsce zajął Charles Leclerc z Ferrari.

Robert Kubica zajął 14. miejsce w niedzielnym wyścigu serii DTM na torze w belgijskim Spa-Francorchamps. W sobotę także był 14.

Dziś rozegrano dwa mecze ósmej rundy PGE Ekstraligi. W chronologicznie pierwszym GKM Grudziądz zremisował z Włokniarzem Częstchowa 45:45. W drugim ze spotkań podziału punktów już nie było, Motor Lublin wygrał u siebie ze Spartą Wrocław 51:39.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 1 sierpnia 2020.

Po niemal pięciu miesiącach przerwy do gry wróciła hokejowa liga NHL.

Robert Kubica zajął 14. miejsce w drugim wyścigu serii DTM na belgijskim torze Spa-Francorchamps.