Ekwadorczyk Richard Carapaz wygrał III etap 77. wyścigu Tour de Pologne

Popołudniowy przegląd sportowy - 7 sierpnia 2020.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 7 sierpnia 2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Za nami dwa sprinterskie etapy i przed piątkowym etapem liderem był Duńczyk Mads Pedersen. Dziś kolejny już trzeci etap z Wadowic do Bielska-Białej - a więc góry... Trasa dzisiejszego etapu liczyła 203 kilometry co przy panującym upale jest nie lada wyzwaniem. Był to też etap szczególny, gdyż nawiązuje do setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II i dlatego start wyznaczono właśnie w Wadowicach.
Trzeci etap po długim finiszu z grupy wygrał Ekwadorczyk Richard Carapaz, który został nowym liderem. Rafał Majka dziś był 10. i w generalce zajmuje 8. miejsce ze stratą 10 sekund do lidera. Najwyżej z Polaków w klasyfikacji po trzech etapach jest Kamil Małecki, który traci do Carapaza 4 sekundy.

Dobre informacje dotyczące stanu zdrowia holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena, który uległ wypadkowi tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne. Holender odzyskał przytomność, jest odłączony od respiratora i jest z nim kontakt. Jakobsen doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy.

Po trzech rundach indywidualnych mistrzostw Polski w szachach - czyli 1/3 turnieju - samodzielną liderką jest Klaudia Kulon, która jako jedyna z 10-ciu uczestniczek wygrała wszystkie trzy partie. W czwartej gra z Jolantą Zawadzką. Taki początek mistrzostw z pewnością cieszy ale droga do tytułu jeszcze daleka.
Partie 4-tej rundy mistrzostw Polski w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły się o 16:00 i potrwają do wieczora.

Natomiast od rana w Gdańsku trwa finałowy turniej Letniej Ligi Siatkówki kobiet.
W dzisiejszych pólfinałach Pałac Bydgoszcz wygrał 2:0 z drużyną Grot Budowlani Łódź, a #VolleyWrocław pokonał 2:1 PTPS Piłę. Wielki finał już o 17:00 - Zagrają w nim Pałac Bydgoszcz i Voley Wrocław. Natomiast od jutra 8 męskich drużyn PlusLigi powalczy o miano najlepszej... na piasku.

Więcej informacji - także o dzisiejszych meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów - w dźwiękowej wersji Przeglądu.