Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 9 sierpnia 2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zakończył się 77. Tour de Pologne. Kolarze pokonali dziś ostatni etap z Zakopanego do Krakowa. Wygrał, po finiszu z peletonu, Włoch Davide Ballerini. W klasyfikacji generalnej całego wyścigu zwyciężył za to niesamowity, zaledwie 20-letni Remco Evenepoel, który w sobotę uciekł peletonowi na prawie dwie minuty. Najlepszy z Polaków, Rafał Majka, zajał w generalnce czwarte miejsce. W klasyfikacji górskiej wygrał Patryk Stosz, a w klasyfikacji najaktywniejszych zawodników triumfował Maciej Paterski.

Nie Lewis Hamilton, nie Valteri Bottas, a Max Verstappen z Red Bulla wygrał piątą rundę F1 na torze Silverstone. Holender wyprzedził dziś obu kierowców Mercedesa. Następny wyścig w kalendarzu Formuły 1 odbędzie się 16 sierpnia w Barcelonie.

Zakończył się pierwszy, historyczny turniej PreZero Grand Prix w siatkówce. Przez trzy dni w Gdańsku trwał finałowy turniej "letniej ligi" w siatkówce na piasku drużyn czteroosobowych. Wśród kobiet najlepszy był Pałac Bydgoszcz, a wśród mężczyzn Jastrzębski Węgiel.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.