Pasjonujący finisz MP w szachach kobiet

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 16:45
Losy złotego medalu rozstrzygnęły się po dogrywce, w której Karina Cyfka pokonała Klaudię Kulon.
MP w szachach kobiet 2020 - Karina Cyfka i Klaudia Kulon w finałowej dogrywce
MP w szachach kobiet 2020 - Karina Cyfka i Klaudia Kulon w finałowej dogrywceFoto: PZSzach screen

72. mistrzostwa Polski kobiet w szachach zakończone. Przez 9 dni w Ostrowie Wielkopolskim 10 szachistek walczyło o tytuł i trzy miejsca na podium. Od pierwszej rundy cały czas na czele klasyfikacji była Klaudia Kulon, ale w końcówce dogoniła ją... jej przyjaciółka Karina Cyfka.
O złotym medalu decydowała więc dogrywka w szachach szybkich i w niej lepiej spisała się Karina.
Klaudia, mimo porażki przyznała, że cieszy się zarówno ze zdobytego srebra, jak i... ze złota Kariny - posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Dla Kariny Cyfki to pierwszy tytuł mistrzyni Polski w karierze i podwójny powód do radości, bo za miesiąc zostanie... mamą. Jednak... co dwie głowy, to nie jedna. W całym turnieju Karina Cyfka nie przegrała ani jednej partii.

Posłuchajcie rozmowy z Kariną Cyfką.

Brązowy medal mistrzostw Polski, po bardzo dobrej drugiej części turnieju wywalczyła Joanna Majdan - to jej pierwszy medal mistrzostw kraju po 8-letniej przerwie.

Posłuchajcie co Joanna powiedziała po mistrzostwach.

Posłuchajcie też dźwiękowej wersji Przeglądu - tam także o MP szachach, piłkarskiej Lidze Mistrzów oraz nabierającym rozpędu sezonie lekkoatletycznym.