Rafał Majka walczy o zwycięstwo we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 07:45
Poranny przegląd sportowy - 11 września 2020.
Kolarstwo
KolarstwoFoto: Shutterstock

Rafał Majka wciąż drugi w kolarskim wyścigu Tirreno-Adriatico. Do lidera Kanadyjczyka Michaela Woodsa traci dziewięć sekund. Wczoraj podczas czwartego etapu Majka zajął ósme miejsce. Wygrał Australijczyk Lucas Hamilton.
Przeniesiony z marca na wrzesień i wydłużony z siedmiu do ośmiu etapów wyścig we Włoszech ma najwyższą kategorię World Tour i bardzo silną obsadę. Startują m.in. trzej byli zwycięzcy Tour de France - Geraint Thomas, jego rodak Chris Froome i Włoch Vincenzo Nibali.

A kandydatem do zwycięstwa w "Wielkiej Pętli" jak na razie jest
Słoweniec Primoż Roglic, który cały czas zajmuje pierwsze miejsce. 12. etap Tour de France wygrał wczoraj Szwajcar Marc Hirschi.
Michał Kwiatkowski był 23. ze stratą 2 minut i 33 sekund do zwycięzcy. Dziś  13. etap o długości prawie  192 kilometrów.

Japonka Naomi Osaka i Białorusinka Wiktoria Azarenka zagrają w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open. Osaka wygrała po trzysetowym meczu z Amerykanką Jennifer Brady, a Azarenka pokonała Amerykankę Serenę Williams.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanej przez Norberta Michalaka.