Trzysetowy finał wielkoszlemowego turnieju tenisowego US OPen.
Naomi Osaka
Naomi OsakaFoto: shutterstock.com/ Leonard Zhukovsky

Japonka Naomi Osaka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open.
W finale pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.
Pierwszego seta finałowego meczu kobiet Naomi Osaka przegrała bardzo wysoko 1:6 i kiedy wydawało się że druga partia będzie podobna a mecz zakończy się po jednostronnym widowisku Japonka nagle się przebudziła - przy stanie 0:2 w drugim secie - i wygrała drugą partię spotkania z Wiktorią Azarenką 6:3. W trzecim secie Białorusinka nie mogła znaleźć recepty na niemal bezbłędnie grającą Osakę i szybko zrobiło się 1:4. Azarenka próbowała jeszcze odrobić straty ale wczoraj to Japonka była lepszą tenisistka - przynajmniej w drugi i trzecim secie, którego wygrała 6:3.

Dziś o 22:00 na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku męski finał - Austriak Dominic Thiem zagra z Niemcem Alexandrem Zverevem.