Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:00
Zespół z Denver w finale Konferencji Zachodniej zagra z Los Angeles Lakers.
Koszykówka
Koszykówka Foto: Darek Matyja

Koszykarze Denver Nuggets pokonali Los Angeles Clippers 104:89 w decydującym meczu półfinału Konferencji Zachodniej ligi NBA i w finale powalczą z Los Angeles Lakers.
Dwa ostatnie mecze między tymi drużynami miały niemal identyczny przebieg. Po dwóch kwartach prowadzili Clippersi, by w kolejnych dwóch roztrwonić przewagę i przegrać. W ostatni siódmym meczu z Los Angeles Clippers drugą połowę Nuggets wygrali aż 17 punktami.
Skaut Nuggetsów - Rafał Juć przyznaje, że ta drużyna nigdy się nie poddaje, czasami potrzebny jest tylko jakiś bodziec, który pobudzi ich do walki - posłuchajcie załączonego dźwięku.

Na Wschodzie ostatnia runda play off już trwa - na inaugurację Miami Heat wygrali po dogrywce z Boston Celtics 117:114.