Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 07:00
Grad rekordów w Słupsku na zakończenie sezonu lekkoatletycznego młodzików.
Rekordzistki Polski U16 w sztafecie 4x100 metrów
Rekordzistki Polski U16 w sztafecie 4x100 metrówFoto: pzla.pl

Przez dwa dni w Słupsku rywalizowali najlepsi polscy młodzicy w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski.
Nie brakowało bardzo dobrych wyników z rekordami kraju. W biegu na 300 metrów rekord w kategorii do lat 16 ustanowiła Martyna Seń. Jej wynik to 38 sekund i 91 setnych. Martyna poprawiła swój własny rekord w tej kategorii wiekowej aż o 32 setne sekundy.
W niedziele został też pobity "rekord z brodą" liczący sobie aż 46 lat. W sztafecie 4x100 metrów Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka z KS Stal LA Ostrów Wielkopolski uzyskały 48,51 sekundy, poprawiając dotychczasowy rekord.
W sobotę na listę rekordzistek Polski do lat 16. wpisała się też Eliza Galińska, która wygrała bieg na 2000 metrów z wynikiem 6:23.03. To już trzeci w tym sezonie rekord 14-letniej Elizy na tym dystansie.

Wielu lekkoatletów poprawiało też swoje życiówki, m.in. zwyciężczyni biegu na 80 metrów przez płotki - Julia Zegan, czy mistrzyni Polski młodziczek na 200 metrów przez płotki Olga Skolasińska.

Posłuchajcie co po swoich występach powiedziały Martyna Seń, Julia Zegan i Olga Skolasińska.

***

W Abu Zabi Polak znokautował faworyzowanego Amerykanina Dominicka Reyesa.

Fin Valtteri Bottas z Mercedesa wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji.

Michał Kwiatkowski zajął czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas kolarskich mistrzostw świata.