Lech w fazie grupowej Ligi Europy, Legia... odpadła

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 08:01
Piłkarze Lecha Poznań wygrali 2:1 z Charleroim Legia przegrała 0:3 z Karabachem.
  • Poranny przegląd sportowy - 2 października 2020.
Filip Bednarek, bramkarz Lecha Poznań
Filip Bednarek, bramkarz Lecha Poznań Foto: Lech Poznań

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do fazy grupowej Ligi Europy.
Poznaniacy w wyjazdowym meczu czwartej, decydującej rundy kwalifikacji pokonali na wyjeździe belgijski Royal Charleroi 2:1. Gole dla Lecha strzelali: Dani Ramirez (33. minuta) i Tymoteusz Puchacz (41.). Jednak jednym z bohaterów spotkania był bramkarz naszej drużyny - Filip Bednarek, który m.in. obronił rzut karny. Lechici od 77. minuty grali w dziesiątkę, po tym Lubomir Satka został usunięty z boiska za dwie żółte kartki. W piątek wicemistrzowie Polski poznają rywali w fazie grupowej Ligi Europy, w której wystąpią po raz trzeci w historii. Wcześniej rywalizowali w 2010 i 2015 roku.

Znacznie gorzej powiodło się Legii Warszawa, która na własnym stadionie... poległa w meczu z Karabachem Agdam i w ten mało efektowny sposób pożegnała się z marzeniami o europejskich pucharach.

Więcej o tych meczach, wyborze Roberta Lewandowskiego na Piłkarza Roku UEFA oraz pozostałe wiadomości sportowe sportowe w dźwiękowej wersji Przeglądu autorstwa Norberta Michalaka.

***

Piłkarska reprezentacja Polski zgodnie z planem przygotowuje się do meczów Ligi Narodów z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Poranny przegląd sportowy - 1 października 2020.

Popołudniowy przegląd sportowy - 1 października 2020.