Niesamowita Iga Świątek ograła Simonę Halep

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 12:15
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open. W meczu czwartej rundy Polka ograła rozstawioną z numerem 1 Rumunkę Simonę Halep.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Dariusz Matyja

Iga Świątek przez pierwsze trzy rundy turnieju w Paryżu przeszła jak burza. Wygrała spotkania z doświadczonymi lub wyżej rozstawionymi rywalkami bez starty seta. Mecz w czwartej rundzie zapowiadał się jednak na bardziej zacięty, bo Iga trafiła na rozstawioną z "jedynką" Simonę Halep.

Już początek pierwszego seta pokazał, że Polka postanowiła odważnie zaatakować Rumunkę dynamicznym i ofensywnym tenisem. Znakomita gra pozwoliła Idze przełamać Halep już w drugim gemie i kontrolować przebieg partii do jej końca przy stanie 6:1.

Drugi set był nieco bardziej zacięty, ale znów to 53. rakieta światowego rankingu miała w ręku więcej argumentów. Przełamała rywalkę dwukrotnie i zwyciężyła 6:2. Cały mecz potrwał niewiele ponad godzinę.

***

Robert Grzędowski

Anwil Włocławek wygrał z Legią Warszawa 86:78 w meczu siódmej kolejki Energa Basket Ligi.

Sportowe podsumowanie dnia - 3 października 2020.

W Radomiu odbyły się mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym.