Iga Świątek w finale Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 16:15
Tylko 3 gemy oddała Iga Świątek Argentynce Nadii Podoroskiej i awansowała do finału turnieju w Paryżu.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 8 października 2020.
  • Iga Świątek po awansie do finału Roland Garros
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: arch. Tomasza Świątka

To była różnica klas i jeśli ktoś się obawiał o to, czy Iga Światek wytrzyma presję związana z pierwszym w karierze meczem o finał wielkoszlemowego turnieju tenisowego, to mylił się bardzo. Polka wygrała bez najmniejszych problemów z Argentynką Nadią Podoroską 6:2, 6:1, a mecz trwał tylko godzinę i 10 minut.
Ręce same składały się do oklasków. Iga w tegorocznym turnieju French Open nie przegrała jeszcze ani jednego seta i w wirtualnym rankingu WTA awansował już na 24. miejsce.
Finałową rywalką 19-latki z Raszyna będzie Amerykanka Sofia Kenin, która w półfinale wygrała 6:4, 7:5 z Czeszką Petrą Kvitovą.
Finał singla kobiet w Paryżu zostanie rozegrany w sobotę.

Posłuchajcie, co Iga powiedziała na pomeczowej konferencji prasowej.

Iga ma szansę na jeszcze jeden finał w Roland Garros, gdyż w deblu razem z Amerykanką Nicole Melichar zagrają w półfinale z Amerykanką Desirae Krawczyk i Chilijką Alexą Guarachi. Ten mecz w piątek około 13:00.

O meczu Igi było też w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.

***

Iga Świątek pokonała Martinę Trevisan w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Paryżu.

Po awansie do półfinału Roland Garros w singlu, Iga Świątek dziś awansowała do półfinału debla w Paryżu.

Nie jest zwolenniczką hucznych imprez, ale nie lubi być sama. Chciałaby pomagać innym i według niej świat bez muzyki nie mógłby istnieć - czyli Iga Świątek bardziej  prywatnie.