Real przegrał z Szachtarem, Bayern pokonał Atletico

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 08:01
Niespodzianka w Madrycie, a zanosiło się na sensację. Lewandowski bez gola, ale Bayern wygrywa.
  • Poranny przegląd sportowy - 22 października 2020
Liga Mistrzów
Liga MistrzówFoto: Pixabay / domena publiczna

Piłkarze Realu Madryt przegrali u siebie z Szachtarem Donieck 2:3 w meczu grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wynik z pewnością można uznać za niespodziankę, ale zanosiło się sensację i pogrom Realu w Madrycie - do przerwy było bowiem aż 0:3. W drugiej połowie madrycki klub wziął się jednak za odrabianie strat i w doliczonym czasie drugiej połowy przez moment był nawet remis 3:3 - gola jednak anulowano, gdyż był strzelony ze spalonego, co potwierdziła weryfikacja VAR.

W innym meczu Ligi Mistrzów Lokomotiw Moskwa, z Maciejem Rybusem i Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, zremisował w grupie A na wyjeździe z FC Salzburg 2:2.

Natomiast w grupie A Bayern Monachium pokonał aż 4:0 Atletico Madryt. Robert Lewandowski tym razem bez gola.

Wyniki 1. kolejki Ligi Mistrzów
grupa A
FC Salzburg - Lokomotiw Moskwa 2:2 (1:1)
Bayern Monachium - Atletico Madryt 4:0 (2:0)
grupa B
Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3 (0:3)
Inter Mediolan - Borussia Moenchengladbach 2:2 (0:0)
grupa C
Manchester City - FC Porto 3:1 (1:1)
Olympiakos Pireus - Olympique Marsylia 1:0 (0:0)
grupa D
FC Midtjylland - Atalanta Bergamo 0:4 (0:3)
Ajax Amsterdam - FC Liverpool 0:1 (0:1)
grupa E
Chelsea Londyn - Sevilla 0:0
Stade Rennes - FK Krasnodar 1:1 (0:0)
grupa F
Zenit St. Petersburg - Club Brugge 1:2 (0:0)
Lazio Rzym - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
grupa G
Dynamo Kijów - Juventus Turyn 0:2 (0:0)
Barcelona - Ferencvaros Budapeszt 5:1 (2:0)
grupa H
RB Lipsk - Istanbul Basaksehir 2:0 (2:0)
Paris Saint-Germain - Manchester United 1:2 (0:1)

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Faza grupowa Ligi Mistrzów - już dziś pierwsze mecze drużyn z Polakami w składzie.

Poranny przegląd sportowy - 21 października 2020.

Popołudniowy przegląd sportowy - 21 października 2020.