Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 14 listopada 2020.
Kolarstwo torowe - zdjęcie ilustracyjne
Kolarstwo torowe - zdjęcie ilustracyjne Foto: foter.com/Flowizm

Karolina Karasiewicz zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.
Polka była trzecia w wyścigu punktowym. To pierwszy medal Polakow w bułgarskim Płowdiw, do którego po pozytywnych wynikach testow na koronawirusa mogliśmy wysłać tylko skromną,  pięcioosobowę ekipę. Dziś także w wyścigu punktowym rywalizowali mężczyźni, ale tu medalu się nie doczekalismy gdyż Wojciech Pszczolarski był szósty.

Polskie koszykarki przegrały swój drugi mecz w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.
W Stambule nasz zespół wysoko przegrał 49:77 z Wielką Brytanią, mimo że po pierwszej kwarcie to Polki prowadziły 15:10. Kłopoty zaczely się w drugiej kwarcie przegranej aż 14 punktami i tej straty nie udalo się już odrobić do końca. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu kwalifikacji do EuroBasketu - nasze koszykarki także przegrały u siebie z Wielką Brytanią 63:75.

W trzech różnych miastach odbyły się dziś indywidualne turnieje pierwszego w nowym sezonie Pucharu Polski w szermierce. W Koninie rywalizowano w szabli, w Gdańsku we florecie, a w Szczecinie w szpadzie.
Wśród kobiet zwyciężyły szablistka Marta Puda, florecistka Marika Chrzanowska i szpadzistka Ewa Trzebińska. W rywalizacji mężczyzn w szabli najlepszy był Mateusz Knez, turniej Pucharu Polski we florecie wygrał Leszek Rajski, a zawody szpadzistów odbędą się jutro w Szczecinie.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Darka Matyję.