Indywidualnie w Wiśle Polacy poza podium

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 18:00
Piotr Żyła był najlepszym z Polaków w pierwszym konkursie indywidualnym Pucharu Świata. Zajął piąte miejsce.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons / Ailura, CC BY-SA 3.0

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle w niedzielę nie było mocnych na Markusa Eisenbichlera. Niemiec wygrał zawody z dziewięciopunktową przewagą na drugim rodakiem Karlem Geigerem. Podium uzupełnił Austriak Daniel Huber. W pierwszej serii zwycięzca poszybował na odległość 137,5 metra. W drugiej próbie wylądował na metrze 134.

Polacy startowali w konkursie w rekordowej liczbie jedenastu zawodników. Do drugiej serii udało się awansować siedmiu z nich, a najlepszą pozycję do ataku miał szósty Piotr Żyła. Zapewnił mu to skok na odległość 125,5 metra. W drugiej próbie Żyła poprawił się o 2,5 metra, a także o jedną pozycję, bo zawody zakończył na piątym miejscu.

Robert Grzędowski

Polscy skoczkowie zajęli trzecie miejsce w pierwszym w sezonie Pucharu Świata konkursie drużynowym.

Marcin Dzieński zdobył brązowy medal we wspinaniu na czas podczas mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej.

Reprezentanci Polski wywalczyli jeden medal indywidualny i dwa drużynowe podczas trwających w Drzonkowie młodzieżowych mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym.