Bosiek z kolejnym złotem, Nogal obronił tytuł

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 20:00
Panczeniści Karolina Bosiek i Artur Nogal zdobyli złote medale podczas mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim.
Artur Nogal
Artur Nogal Foto: Rafał Oleksiewicz PZLS

Karolina Bosiek zdominowała w ostatnich tygodniach rywalizację pań w tomaszowskiej Arenie Lodowej. Podczas mistrzostw Polski na dystansach zdobyła kilka złotych medali. Później była najlepsza w mistrzostwach kraju w wieloboju, a dziś dołożyła do tego złoto mistrzostw w wieloboju sprinterskim.

Po dwóch biegach na 500 i dwóch na 1000 metrów Bosiek okazała się lepsza od Andżeliki Wójcik i zeszłorocznej mistrzyni - Kai Ziomek.

W męskim sprincie co najmniej od dwóch sezonów nie ma mocnych na Artura Nogala. Obronił on tytuł mistrzowski po pewnej jeździe i dobrych wynikach. Drugie miejsce zajął Damian Żurek, a trzeci był Piotr Michalski.