Baranowski drugi w Belgradzie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 20:00
Polscy zapaśnicy wywalczyli kolejne miejsce na podium w zawodach Pucharu Świata.
Zbigniew Baranowski
Zbigniew Baranowski Foto: Darek Matyja

Zbigniew Baranowski dołączył do grona polskich zapaśników, którzy podczas zawodów Pucharu Świata w Belgradzie zdołali stanąć na podium. Polak był dziś drugi w kategorii do 86 kg w stylu wolnym przegrywając w finale z Rosjaninem Daurenem Kuruglijewem 1:5..
W piątek walczył także Radosław Baran w kategorii do 97 kg, ale odpadł w repesażu.

W czwartek w stolicy Serbii złoto w kategorii do 70 kg zdobył Magomedmurad Gadżijew, a srebro w wadze do 125 kg Robert Baran.

Wcześniej rywalizowali przedstawiciele stylu klasycznego - brąz wywalczył Roman Pacurkowski (67 kg) oraz panie - srebro zdobyła Roksana Zasina (53 kg) , a brąz Katarzyna Krawczyk (55 kg) i Magdalena Głodek (59 kg).

W sumie biało-czerwoni wywalczyli na matach w Belgradzie siedem medali.