Engelberg: Żyła na podium niedzielnego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 18:00
Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons / Ailura, CC BY-SA 3.0

Skocznia w Engelbergu sprzyja sukcesom reprezentantów Polski - także w obecnym sezonie. Sobotnie zawody na drugim stopniu podium ukończył Kamil Stoch. W niedzielę w najlepszej "trójce" znalazł się Piotr Żyła.

"Wiewiór" prowadził w konkursie po pierwszej serii, w której poszybował na odległość 132,5 metra. W drugiej próbie spisał się nieco słabiej (127,5 metra), a bardzo dobre próby rywali sprawiły, że spadł na trzecią pozycję.

Zawody wygrał, po raz piąty z rzędu, Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi był Markus Eisenbichler. W najlepszej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch Polaków - siódmy Kamil Stoch i ósmy Dawid Kubacki.

***

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zawody w czołowej dziesiątce ukończyło aż czterech Polaków.

Tegoroczny Rajd Barbórka został odwołany, ale organizatorzy stworzyli namiastkę emocji dzięki wirtualnej wersji rywalizacji.

W Kielcach zakończyły się Mistrzostwa Polski w Bilard 2020.