Dobre wieści z Oberstdorfu - Polacy skaczą

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 08:01
Polscy skoczkowie wystąpią w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Wszystkie wyniki kolejnych testów były negatywne.
Audio
Reprezentacja Polski w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Klemens Murańka na podium w Wiśle
Reprezentacja Polski w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Klemens Murańka na podium w Wiśle Foto: Tomasz Markowski/SONY)

Takiego zamieszania w historii Turnieju Czterech Skoczni jeszcze nigdy nie było... Najpierw w covidowym teście polskiego skoczka Klemensa Murańki mieliśmy wynik pozytywny, co zgodnie z przepisami sanitarnymi obowiązującymi w Bawarii poskutkowało wykluczeniem wszystkich siedmiu Polaków z udziału w kwalifikacjach.
Kwalifikacje odbyły się bez naszych, a więc co? koniec emocji dla polskich kibiców i konkurs w Oberstdorfie bez Polaków?... Nic z tych rzeczy.
Dosłownie kilka minut po kwalifikacjach okazało się, że kolejny test Klemensa Murańki na obecność koronawirusa - zresztą podobnie jak pozostałych polskich skoczków - dał wynik negatywny...
A więc co robić skoro wszyscy nasi skoczkowie są zdrowi i tak właściwie niesłusznie nie dopuszczono ich do kwalifikacji, przekreślając szanse na udział w konkursie w Oberstdorfie i dobre miejsca w całym Turnieju Czterech Skoczni?
Wczoraj wieczorem postanowiono... jeszcze raz przebadać wszystkich naszych reprezentantów. Jeśli wszystkie wyniki okażą się negatywne to... w dzisiejszym konkursie w Oberstdorfie jednak zobaczymy całą siódemkę naszych skoczków. Kwalifikacje mają bowiem zostać anulowane i w pierwszej serii mają wystąpić wszyscy zgłoszeni skoczkowie...

Trzeba przyznać niezłe zamieszanie...

Z ostatniej chwili:
Wszyscy polscy skoczkowie mieli negatywne wyniki kolejnych testów na obecność koronawirusa i w związku z tym wystartują w dzisiejszym konkursie skoków w Oberstdorfie, rozpoczynającym Turniej Czterech Skoczni.
Organizatorzy anulowali wczorajsze kwalifikacje i dziś w pierwszej serii skoków, która rozpocznie się o 16:30 zobaczymy wszystkich 62 zgłoszonych zawodników.
Wcześniej, o 14.30 odbędzie się dodatkowy trening dla polskich skoczków, a o 15:00 seria próbna dla wszystkich.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu. 


***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Murańka zakażony koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 27 grudnia 2020. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielki mecz Dallas Mavericks

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 28 grudnia 2020. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez Polaków w Oberstdorfie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:01
Polscy skoczkowie nie wzięli udziału w kwalifikacjach pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. 
rozwiń zwiń