Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni!

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 18:30
Polski skoczek wygrał konkurs w Bischofshofen i przypieczentował zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.
Kamil Stoch
Kamil Stoch Foto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com

Kamil Stoch przystępował do ostatnich zawodów 69. Turnieju Czterech Skoczni jako lider klasyfikacji generalnej. Nad drugim Dawidem Kubackim miał 15,2 punktu przewagi, a trzeci w tabeli Norweg Halvor Egner Granerud tracił już 20,6 punktu. Po pierwszej serii konkursu w Bischofshofen przewaga Stocha jeszcze się zwiększyła.

Mistrz z Zębu po prostu znokautował rywali w swojej pierwszej próbie. Wylądował na odległości 139 metrów i miał ponad siedem punktów przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Granerud spisał się dużo słabiej - zajmował dziewiąte miejsce z ponad 16 punktami starty. W pierwszym skoku nie popisał się też Dawid Kubacki, który wylądował na 12. miejscu. Dużo lepiej poszło, m.in. Andrzejowi Stękale - czwartemu na półmetku zawodów.

W drugiej części Stoch tylko potwierdził, że był najlepszy w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Skakał jako ostatni i poszybował na odległość 140 metrów. Jego łączna nota w konkursie przekroczyła magiczną granicę 300 punktów. Podium w Bischofshofen uzupełnili Norweg Marius Lindvik i Karl Geiger.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Stoch wyprzedził drugiego Geigera o 48,1 punktu, a trzeciego Dawida Kubackiego o 52,8 punktu. Piąte miejsce w tej prestiżowej imprezie wywalczył Piotr Żyła, a szóste - ex aequo z Ryoyu Kobayashim - Andrzej Stękała.

Kamil Stoch został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni po raz trzeci w karierze.

***

Robert Grzędowski

Kamil Stoch wygrał w austriackim Bischofshofen kwalifikacje do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni.

W Strefie sportu pozytywną energią dzielił się piłkarz Miedzi Legnica Goku Román.

Popołudniowy przegląd sportowy - 6 stycznia 2021.