Judocy powalczą w turnieju Masters

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 13:00
Siedmioro polskich judoków wystartuje w Katarze w turnieju Masters. Powalczą tam o ważne punkty do rankingu olimpijskiego.
Judo - zdjęcie ilustracyjne
Judo - zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

Turniej rangi Masters to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sezonu w światowym judo. Kwalifikują się do nie niej tylko najlepsi zawodnicy, konkretnie ci z miejsc 1-36 w rankingu każdej kategorii wagowej. To oznacza, że w Dausze zaprezentuje się siedmioro "biało-czerwonych".

Polską reprezentację na turniej Masters tworzą: Agata Perenc (52 kg), Karolina Pieńkowska (52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg), Anna Kuczera (57 kg), Beata Pacut (78 kg), Piotr Kuczera (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).

Zawody w Katarze moga być jednymi z kluczowych w procesie kwalifikacji olimpijskich. Te w judo są oparte o specjalny ranking, a w turnieju Masters można wywalczyć dużo punktów właśnie do tego rankingu.

Mimo to Maciej Sarnacki nie odczuwa specjalnego stresu przed występem w Mastersie. Posłuchajcie jego wypowiedzi w załączonym pliku dźwiękowym.

Masters w Katarze potrwa od poniedziałku do środy.

***

Robert Grzędowski

Piłkarska rodzina Maldinich ustanowiła niezwykły rekord. Trzy pokolenia piłkarzy rozegrały w barwach AC Milan łącznie 1000 meczów.

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła.

Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski.