W niedzielę Polacy poza podium

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:15
Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki - szósty w konkursie.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Po sobotniej dominacji w niedzielę "biało-czerwonym" nie poszło już tak dobrze, choć wszyscy awansowali do drugiej serii. Wpadką można jednak nazwać pierwszy skok Kamila Stocha, który na półmetku zawodów był dopiero 25. Po lepszej próbie w drugiej serii zwycięzca z soboty skończył niedzielne zawody na 17. pozycji.

Najlepszym z naszych był dziś Dawid Kubacki, który zajął szóste miejsce. W najlepszej dziesiątce uplasował się też dziewiąty Jakub Wolny. 16. był Piotr Żyła, 21. Andrzej Stękała, 28. Aleksander Zniszczoł, a 30. Paweł Wąsek.

Konkurs wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi był dość niespodziewanie jego rodak, Daniel Andre Tande. Podium uzupełnił Niemiec Markus Eisenbichler.

***

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła.

Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski.

Siedmioro polskich judoków wystartuje w Katarze w turnieju Masters. Powalczą tam o ważne punkty do rankingu olimpijskiego.