Wygrana szczypiornistów na otwarcie MŚ

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 22:30
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wygrała z reprezentacją Tunezji w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

"Biało-czerwoni" rozpoczęli mistrzostwa od niespodziewanie wyrównanego meczu z Tunezją. W pierwszej połowie ekipa z Afryki stawiała dzielnie opór naszej reprezentacji i prowadziła przez długi czas. Na przerwę zespoły zeszły przy remisie 17:17.

W drugiej połowie Polacy wrzucili jednak wyższy bieg i dzięki temu wygrali spotkanie 30:28. Objęli też prowadzenie w grupie B, bo w drugim meczu tej grupy Hiszpania zremisowała z Brazylią 29:29. '

W swoim drugim meczu podczas rozgerywanych w Egipcie mistrzostw świata "biało-czerwoni" zmierzą się w niedzielę z Hiszpanią.

***

O przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio opowiedział w Strefie sportu kolarz Mateusz Rudyk.

Popołudniowy przegląd sportowy - 15 stycznia 2021.

W Zakopanem rozpoczął się w weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Piątkowe kwalifikacje wygrał Yukiya Sato.