Stękała piąty na Wielkiej Krokwi

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 22:15
Andrzej Stękała był najlepszym z Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zajał piąte miejsce.
Wielka Krokiew w Zakopanem
Wielka Krokiew w ZakopanemFoto: Shutterstock

Polscy kibice liczyli bez wątpienia na podium w wykonaniu naszych reprezentantów, ale tym razem żaden z "biało-czerwonych" nie wskoczył do najlepszej "trójki" konkursu. Najbliżej był tego Andrzej Stękała, który po pierwszej serii i skoku na odległość 134 metrów zajmował czwarte miejsce. Słabiej w tej pierwszej próbie spisali się Polacy z czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch i Dawid Kubacki wylądowali w drugiej dziesiątce.

Druga częścć konkursu przyniosła nieznaczny awans Kubackiemu i Stochowi. Skończyli konkurs na kolejno 15. i 11. miejscu. Stękała też walczył dzielnie, poszybował na odległość 136,5 metra, ale tym razem tyle nie wystarczyło przy znakomicie dysponowanych rywalach. Konkurs wygrał Norweg Marius Lindivik, który w drugiej serii poszybował aż na 145,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie - Norweg RObert Johansson.

Konkurs w Zakopanem był głównym tematem Sportowego podsumowania dnia na antenie Czwórki. Poza tym w audycji było o mistrzostwach Europy panczenistów, dobrym występie alpejki Maryny Gąsienicy-Daniel i koszykarskim historycznym meczu w Warszawie.

***

Dokonano pierwszego w historii zimowego wejścia na K2, drugi najwyższy szczyt Ziemii.

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli drugie w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Wygrali Austriacy.

Maryna Gąsienica-Daniel ma za sobą kolejny udany weekend startów w alpejskim Pucharze Świata.