Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 16:05
Medal Maliszewskiej w wyścigu na 500 metrów podczas mistrzostw Europy w Gdańsku.
Rafał Anikiej
Rafał AnikiejFoto: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska została wicemistrzynią Europy w short tracku w wyścigu na 500 metrów. Zawody są rozgrywane w Gdańsku. Polka przegrała w finałowym biegu tylko z Holenderką Suzanne Schulting.

W finale B drugie miejsce zajęła Nikola Mazur, która została sklasyfikowana na szóstym miejscu.

Maliszewska była dziś jeszcze 7. w wyścigu na 1500 metrów. Mazur zajęła 12. miejsce.

W niedzielę zakończenie mistrzostw i decydujące biegi na 1000 m kobiet i mężczyzn, finały sztafet oraz wyścigi na 3000 m.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 22 stycznia 2021.

Piłkarze ręczni zagrają dziś z Węgrami w meczu, który może zadecydować o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata w Egipcie.

Polskie zawodniczki rywalizowały z najlepszymi w drużynowym konkursie  w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Słowenii.