Remis z Niemcami na zakończenie MŚ w piłce ręcznej

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 07:45
Polscy piłkarze ręczni kończą MŚ na dopiero na czwartym miejscu w grupie, ale z podniesionymi głowami.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Polscy piłkarze ręczni zremisowali z Niemcami 23:23 w swoim ostatnim spotkaniu na mistrzostwach świata w Egipcie.
Nasi zawodnicy, mimo, że po przegranej z Węgrami stracili szansę na wyjście z grupy i awans do ćwierćfinału, wcale nie zamierzali oddać wczorajszego meczu z Niemcami. Twardo walczyli o każdą piłkę, grali mocno w obronie i mieli za plecami świetnie spisującego się bramkarza - Adama Morawskiego. Efekt - Po 30 minutach gry było 12:11 dla Polski.
W drugiej połowie nasza drużyna szybko uzyskała 4 bramki przewagi wychodząc na prowadzenie 15:11 w 37. minucie. W 51. minucie Niemcom udało się jednak odrobić wszystkie straty i na tablicy pojawił się remis po 19. Potem oba zespoły grały bramka za bramkę aż do stanu po 22. Na dwie minuty przed końcem nasi rywale wyszli w końcu na prowadzenie 23:22. Minutę przed końcem wyrównał Szymon Sićko i wynik już nie zmienił się do końca mimo że obie drużyny miały szanse na rozstrzygnięcie spotkania na swoja korzyść, a Patryk Walczak w ostatnich sekundach nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Polska zremisowała więc z Niemcami 23:23 zajmując w grupie 4 miejsce.
Najlepszym zawodnikiem wybrano polskiego bramkarza - Adama Morawskiego.

Więcej o tym spotkaniu oraz innych wydarzeniach sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Piłkarze ręczni zagrają dziś z Węgrami w meczu, który może zadecydować o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata w Egipcie.

Polacy przegrali z Niemcami i została im walka jedynie o trzecie miejsce w grupie.

Popołudniowy przegląd sportowy - 25 stycznia 2021.