Monika Hojnisz-Staręga mistrzynią Europy

Monika Hojnisz-Staręga najlepsza w biegu indywidualnym na 15 km.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 27 stycznia 2021
Monika Hojnisz-Staręga
Monika Hojnisz-StaręgaFoto: Pierre Teyssot/Shutterstock.com

Pierwszego dnia mistrzostw Europy w biathlonie, które rozpoczęły się w Dusznikach-Zdrju mogliśmy cieszyć się ze zlotego medalu. Monika Hojnisz-Staręga była najlepsza w biegu indywidualnym na 15 km. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Anastazja Merkuszyna, a trzecie - Rosjanka Łarysa Kuklina.
Gorzej powiodło się naszym biathlonistom w biegu indywidualnym na 20 km. Najlepszy z Polaków był Grzegorz Guzik zajął 40. miejsce. Wygrał Łotysz Andrejs Rastorgujevs. Czwartek będzie dniem przerwy, a mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

Mistrzostwa w Dusznikach-Zdroju to ostatni międzynarodowy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Polka 11. w Pucharze Świata w Kronplatz, ale w drugim przejeździe była najszybsza.

Popołudniowy przegląd sportowy - 26 stycznia 2021.

Kędzierzynianie wygrali ze Skrą w siatkarskiej Lidze Mistrzów.