Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 10:30
Polska tenisistka wygrała turniej rangi WTA 500.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Dariusz Matyja

Iga Świątek potwierdziła startem w Adelajdzie, że należy do ścisłej światowej czołówki. Przez turniej przeszła jak burza, bez straty seta. W finale rozstawiona z numerem "5" Polka zmierzyła się z turniejową "dwójką", Szwajcarką Belindą Bencić - i nie dała jej żadnych szans.

Od początku finału to Polka kontrolowała przebieg gry na korcie. Narzucała rywalce swój atakujący styl gry i dominowała w wymianach. Już w pierwszym secie przełamała kilka razy serwis Bencić i wygrała 6:2.

Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, po jeszcze lepszej grze Igi Świątek. Cały finał trwał niewiele ponad godzinę, a ostatni punkt w meczu Polka zdobyła przy serwisie rywalki, co potwierdziło tylko jej dominację.

Dzięki zwycięstwu w Adelajdzie Iga Świątek dostanie 470 punktów do rankingu WTA i wskoczy do najlepszej "15".