Lewandowski i Haratyk na podium HME

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 00:10
Marcin Lewandowski był drugi w biegu na 1500 metrów, ale po dyskwalifikacji Indebritsena został mistrzem, po czym Norwegowie złożyli protest... i znów jest wicemistrzem. Michał Haratyk także ze srebrem.
Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski Foto: Biuro prasowe HME / Paweł Skraba

Marcin Lewandowski został halowym wicemistrzem Europy w biegu na 1500 metrów podczas zawodów rozgrywanych w Arenie Toruń. Polak dobiegł do mety na drugim miejscu, za Norwegiem Jakobem Ingebritsenem, który jednak po biegu został zdyskwalifikowany za przekroczenie wewnętrznej linii ograniczającej tor w początkowej fazie biegu. Norwegowie zapowiedzieli jednak złożenie protestu, gdyż jak twierdził Ingebritsen, przed przekroczeniem toru został popchnięty przez rywali. Protest został uwzględniony, Norwegowi przywrócono złoto, a Lewandowski otrzymał srebro... Szósty był Michał Rozmys.

Pasjonująca była też walka w finale pchnięcia kulą. Michał Haratyk zdobył srebrny medal z wynikiem 21,47 i przegrał złoto o 15 cm z Czechem Tomasem Stankiem.
W finale pięcioboju Paulina Ligarska była siódma, a Adrianna Sułek zajęła dziewiąta miejsce.