Porażka Świątek, awans Hurkacza w Miami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 18:30
Iga Świątek przegrała z Aną Konjuh w trzeciej rundzie turnieju WTA w Miami. Do trzeciej rundy rundy turnieju mężczyzn ATP awansował za to Hubert Hurkacz.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Mai Groves/shutterstock

Świątek w pierwszej rundzie zawodów rozgrywanych na Florydzie miała wolny los. W drugiej ograła pewnie w dwóch setach Czeszkę Barborę Krejcikovą. Kolejny mecz przyniósł jednak przykrą niespodziankę i porażkę Polki z Chorwatką Aną Konjuh, tenisistką z czwartej setki rankingu WTA.

W pierwszym secie było 6:4 dla Konjuh, w drugim mimo problemów przy stanie 2:2 Świątek wygrała swój gem serwisowy, a potem jeszcze kolejne trzy i zamknęła seta przy stanie 6:2. Wydawało się, że zwyciężczyni zeszłorocznego French Open będzie już pewnie zmierzać po zwycięstwo, ale Konjuh znów zagrała lepiej, wykorzystała swoje okazje i wygrała trzeciego seta - także 6:2.

W Miami rozgrywany jest też turniej ATP i w nim awans do trzeciej rundy wywalczył dziś Hubert Hurkacz. Na drugim etapie zawodów ograł Amerykanina Denisa Kudlę po dwóch zaciętych partiach: 7:6 i 6:4.

***

Obrońca Warty Poznań spełnił swoje wielkie marzenie i opowiedział o tym w Czwórce.

W Jachrance w sobotni wieczór odbyła się gala KnockOut Boxing Night 14.

Drużynowy konkurs skoków PŚ w Planicy został przerwany z powodu silnego i zmiennego wiatru.