Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 08:01
Polacy przegrali na Wembley 1:2 w meczu kwalifikacji do mistrzostw świata.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Darek Matyja

Tradycji stało się zadość. Polscy piłkarze znów przegrali z Anglikami - tym razem 1:2 w wyjazdowym meczu kwalifikacji do mistrzostw świata.
Mecz nie był porywającym widowiskiem i wynik prawdę mówiąc jest lepszy niż gra naszych - zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to nasza drużyna nie oddała ani jednego strzału na bramkę rywali. Ci strzelili gola już w 19. minucie, po karnym podyktowanym w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Bramkę na 1:0 dla Anglii strzelił Harry Kane.
W drugiej połowie nasz zespół zaprezentował się już znacznie lepiej i po błędzie jednego z obrońców angielskich w 58. minucie wyrównał Jakub Moder. Cennego remisu nie udało się jednak utrzymać, gdyż zwycięską bramkę dla Anglików po rzucie rożnym strzelił Harry Maguire... w 85. minucie.

Więcej o meczu Polaków w dźwiękowej wersji Przeglądu, który przygotował Robert Grzędowski.

W innych środowych spotkaniach naszej grupy: Andora przegrała z Węgrami 1:4, a San Marino z Albanią 0:2.
W tabeli prowadzi Anglia (9 punktów) przed Węgrami (7 punktów), Albanią (6 punktów) i Polska (4 punkty).