Beata Pacut druga w Turcji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 17:15
Tylko Japonka Shori Hamadą lepsza od naszej judoczki w turnieju Grand Slam w Antalyi.
Beata Pacut
Beata Pacut Foto: facebook Beaty Pacut

Beata Pacut zajęła drugie miejsce w kategorii do 78 kilogramów podczas Turnieju judo Grand Slam w tureckiej Antalyi. Polka przegrała dopiero w finale z Japonką Shori Hamadą.
Z Turcji nasi reprezentanci powrócą z trzema medalami: srebrnym Beaty Pacut i dwoma brązowymi Julii Kowalczyk i Aleksandry Kalety. Jak widać panie w Antalyi trochę zawstydziły naszych judoków, którym ani razu nie udało się stanąć na podium, choć walczyli bardzo dzielnie - jak choćby Adam Stodolski, który był piąty.

***

Hubert Hurkacz pokonał w półfinale turnieju tenisowego Masters 1000 Rosjanina Andrieja Rublowa.

Reprezentanci Polski w podnoszeniu ciężarów w Moskwie będą walczyli nie tylko o jak najwyższe miejsca, ale też o punkty w rankingu olimpijskim.

W piątym meczu finałowej serii jastrzębianie wygrali z Cracovią 3:2 i w serii do czterech zwycięstw zwyciężyli 4-1.