Karol Robak ze złotem ME w taekwondo

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 21:00
Złoto mistrzostw Europy w olimpijskim taekwondo przywiezie do kraju Karol Robak.
Karol Robak
Karol RobakFoto: facebook Karola Robaka

Karol Robak został w Sofii mistrzem Europy w olimpijskim taekwondo w kategorii do 74 kilogramów. W finale Polak pokonał reprezentanta Bośni i Hercegowiny Nedzada Husica 16:12. Robak w turnieju wygrał pięć kolejnych walk.
Sukces cieszy i mam nadzieję, że otworzy mi on drogę do powalczenia o igrzyska olimpijskie w Tokio w wyższej olimpijskiej kategorii do 80 kg - powiedział w rozmowie z Czwórką Karol.

W niedzielę w Sofii o medale powalczą Aleksandra Kowalczuk w kategorii powyżej 73 kg i Mikołaj Szaferski - powyżej 80 kg.

***

Polscy sztangiści w sobotę zakończyli udział w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów w Moskwie.

Osłabiona kontuzjami i zakażeniami koronawirusem wioślarska kadra walczy w Varese.

Ala Klasik i Antoni Socha wywalczyli złote medale mistrzostw świata kadetów do lat 17 w Kairze.