Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 17:30
Polska judoczka zakończyła rywalizację w Lizbonie na piątym miejscu.
Agata Ozdoba-Błach z koleżankami z kadry
Agata Ozdoba-Błach z koleżankami z kadryFoto: arch. Agaty Ozdoby-Błach

Po nieudanym dla reprezentantów Polski piątku, sobota przyniosła dobry występ Agaty Ozdoby-Błach. Startująca w kategorii 63 kg doświadczona Polka dotarła do strefy medalowej mistrzostw Europy, ale w pojedynku o brąz musiała uznać wyższość Słowenki Andrei Leski. Zdecydował ippon na początku czwartej rundy pojedynku.

Wcześniej Ozdoba-Błach wygrała swoją walkę w 1/8 finału, przegrała w ćwierćfinale, by po udanych repasażach dostać szansę walki o brąz. Złoty medal zdobyła pogromczyni Polki z ćwierćfinału Słowenka Tina Trstenjak.

Pozostali startujący w sobotę reprezentanci Polski zakończyli walkę w eliminacjach. Mistrzostwa kontynentu potrwają do niedzieli. Ostatniego dnia wystąpią: Beata Pacut (78 kg), Piotr Kuczera (90 kg), Sebastian Ołdak (90 kg), Oleksii Lysenko (100 kg) i Kacper Szczurowski (100 kg).