Srebro Bieńkowskiego, brąz Barana, Grigorew powalczy o brąz ME w zapasach

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 20:30
W Warszawie trwają mistrzostwa Europy w zapasach - we wtorek nasi "wolniacy" zdobyli dwa medale - srebrny i brązowy.
Krzysztof Bieńkowski
Krzysztof Bieńkowski Foto: facebook Polskiego Związku Zapaśniczego

Drugiego dnia mistrzostw Europy w zapasach w Warszawie rywalizację o medale kontynuują specjaliści stylu wolnego.
W wieczornych finałach Krzysztof Bieńkowski (65 kg) przegrał z Rosjaninem Zagirem Szakijewem i zdobył tytuł wicemistrza Europy, a Radosław Baran w kategorii do 97 kg pokonał Ukraińca Muraziego Mczenlidze i wywalczył brązowy medal ME.

Dobrze spisał się także Eduard Grigoriew, który w kategorii do 61 kg awansował do półfinału, ale tu już nie dał rady i w środę będzie walczył o brąz

Posłuchajcie co powiedzieli po zdobyciu medali.

W ćwierćfinałach przegrali natomiast Sebastian Jezierzański(86 kg) Radosław Marcinkiewicz (92 kg) i Tomasz Kościółek (125 kg) i wszyscy będą walczyć w środowych repasażach o prawo walki o brąz.

***

Judoczka zdobyła w Lizbonie srebrny medal w kategorii 78 kilogramów.

Ampulska, Tereszczak, Parada, Straszewski i... Marcinkowska w poniedziałek "wdrapali się" na podium MMŚ w boksie w Kielcach.

Radosław Baran ma szansę na brązowy medal ME w Warszawie - walki decydujące o medalach we wtorek.